محوطه سازی سنگ

محوطه سازی سنگ یکی از جدیدترین و محبوب ترین روش ها برای دکور فضای داخلی و خارجی است. امروزه با یک جستجو ساده می توان به هزاران طرح و ایده برای محوطه سازی دست پیدا کرد. ایجاد فضای ایده آل، زیبا، جذاب و بهینه مهم ترین کاری است که در مرحله محوطه سازی انجام می شود و متخصصین این حوزه تمام سعی خود را برای ایجاد یک فضای فوق العاده جذاب می کنند.

یکی از کارهای بسیار جالب که برای محوطه سازی زیبا انجام می شود استفاده از سنگ به عنوان متریال اصلی در فضا سازی است. استفاده از سنگ ها می تواند به بافت و جلوه خاص محیط و محوطه شما کمک کند و حتی می توان با ایده های خارق العاده از این محوطه سازی سنگ به نحو احسن استفاده کرد و المان های فوق العاده زیبا و مجذوب کننده ای را در محیط به وجود آورد.

سنگ ها با شکل سه بعدی خود گزینه بسیار کاربردی در محوطه سازی به شمار می روند و با کمی ذوق و سلیقه امکان اجرای شکل های مختلف و بسیار شگفت انگیز با استفاده از این متریال وجود دارد.

مزایای محوطه سازی سنگ

استفاده از سنگ برای ایجاد محوطه و فضا مزیت های بسیار زیادی را در اختیار مشتریان قرار می دهد. مهم ترین مزیت استفاده از سنگ در فضا سازی زیبایی ظاهری این متریال است. سنگ ها از دل طبیعت خارج شده و حس و حال طبیعت را با خود به محیط شما خواهد آورد. هر بیننده ای با دیدن یک محوطه سنگی ناخودآگاه به یاد طبیعت افتاده و حس و حال آن فضا و اتمسفر را در وجود خود حس می کند.

مزیت دیگر بهره مندی از سنگ به منظور محوطه سازی مقاومت بسیار بالا این متریال است. سنگ ها نه در شرایط آب و هوایی دچار تغییر می شوند و نه تغییرات جوی می تواند بر روی آن ها اثر گذارد. مزیت محوطه سازی سنگ در این است که شما بدون نگرانی از فرسودگی آن می توانید تا سال ها از آن استفاده کنید. حتی واکنش ها و تغییرات شیمیایی نیز هیچ تاثیری بر روی سنگ ها نخواهد گذاشت و برخوردهای فیزیکی نیز اندکی از استحکام آن کم نخواهد کرد.

قیمت محوطه سازی سنگ به نسبت زیبایی و استحکامی که به محیط شما می بخشد به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست و محوطه سازی سنگ مقرون به صرفه می باشد. شما به هیچ عنوان با هیچ متریال دیگری نمی تواند کف محوطه خود را به زیبایی سنگ کف کنید و حتی هیچ المانی نمی تواند جلوه یک دیوار سنگ ورقه ای را به محوطه سازی شما بدهد.

 

محوطه سازی سنگ دیواره

دیوارهای یکی از مهم ترین بخش ها در محوطه سازی سنگ به شمار می روند. اگر شما قصد دارید تا محوطه سازی دیواره را با استفاده از سنگ انجام بدهید می توانید از سه نوع مختلف سنگ با توجه به سلیقه خود استفاده کنید.

سنگ ورقه ای، سنگ مالون و سنگ آنتیک سه دسته از زیر مجموعه های محوطه سازی سنگ برای دیوار به شمار می روند که شما می تواند با نصب آن ها بهترین محوطه سازی سنگ را تجربه کنید.

 

محوطه سازی سنگ کف

برای بخش کف انواع بسیار گوناگونی از سنگ وجود دارد که می توانید در محوطه سازی سنگ کف از آن ها استفاده کنید. هر یک از این سنگ ها جلوه، نوع، رنگ و حالت مختلفی دارد که شما با توجه به سلیقه خود از بین انواع مختلف سنگ کف می توانید گزینه مورد نظرتان را پیدا کرده و به راحتی آن را سفارش بدهید.

سنگ بادبر، سنگ تیشه ای، سنگ ورقه ای، سنگ کیوبیک (شش وجهی)، سنگ کف، لاشه سنگ، سنگ ریزه و… تنها بخشی از انواع سنگ برای محوطه سازی کف می باشد.

این سنگ ها در ابعاد مختلفی تولید می شوند و در اختیار مشتری قرار می گیرند به همین دلیل شما می توانید در کف سازی خود از سنگ های مختلف با ابعاد گوناگونی استفاده کنید تا تنوع بسیار زیادی به محیط خود دهید.

این سنگ ها هر یک قیمت منحصر به فردی دارند و شما باید در مرحله اول قیمت محوطه سازی کف را با توجه به نوع سنگ مورد نظرتان محاسبه کرده و سپس اقدام به سفارش و خرید این محصولات کنید.

 

المان های دیگر محوطه سازی سنگ

به جز دیوارها و کف که می تواند با انواع مختلف سنگ تزئین و دیزاین شوند، شما می توانید المان های دیگری از جنس سنگ را به محوطه خود اضافه کنید. هر یک از این المان ها فضا سازی مخصوص به خود را به مخاطب ارائه می دهند.

یکی از این المان ها آب نماهای سنگی می باشد. یک آب نما با طراحی ایتالیایی در گوشه محوطه شما به قدری جلوه گر خواهد بود که هر بیننده ای را مجذوب خود خواهد کرد.

حوض سنگی، گلدان سنگی، میز و صندلی سنگی، نیمکت های سنگی و نرده های سنگی تنها بخشی از المان ها و عناصری است که شما می توانید برای محوطه سازی سنگ زیبا خود از آن ها استفاده کنید.

 

 

قیمت محوطه سازی سنگ

با توجه به فضا مورد نظر برای محوطه سازی، متریال مورد استفاده، محل زندگی و هزینه حمل بار قیمت محوطه سازی سنگ بسیار متفاوت خواهد بود اما شما می توانید با کمک گرفتن از سایت  سنگ قصران میگون محوطه سازی سنگ مقرون به صرفه و ارزان قیمتی را تجربه کنید.

 

 

کاربردهای محوطه سازی سنگ

متخصصین و فعالان حوزه طراحی و دکوراسیون محوطه سازی سنگ را برای ویلاها، حیاط مجتمع های مسکونی، پارک ها، باغ ها و… پیشنهاد می دهند. نکته بسیار مثبت محوطه سازی سنگ در این است که شما فارغ از فضا خود می توانید به شکل های گوناگون این شیوه محوطه سازی را تجربه کنید. متراژ فضایی که قصد محوطه سازی آن را دارید به هیچ عنوان نمی تواند مانع شما شود تا یک محوطه سازی سنگ خارق العاده را به وجود بیاورید. این مزیت باعث شده تا افرادی که حتی فضای کوچکی دارند نیز رو به محوطه سازی سنگ بیاورند و از همان فضا کم برای زیباسازی محیط خود استفاده کنند.

 

حرف آخر

دکوراسیون امروزه جز علم های بسیار مهم و کلیدی است. استفاده درست از فضا و المان های موجود در کنار زیباسازی بخش مهمی از کار اشخاص فعال در این حوزه است. محوطه سازی سنگ یکی از کارهایی است که فعالین این حوزه برای فضا سازی استفاده می کنند و در سراسر جهان شاهد این نوع محوطه سازی هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست