سنگ مالون

سنگ لاشه ( سنگ مالون ) به دنبال استخراج ممکن است به صورت کاملا طبیعی و دست نخورده مورد استفاده واقع گردد و یا اینکه طی مراحل مختلف به ویژه تراشکاری و چکش زنی دچار تغییر و تحولات ناشی از فعالیت انسان شود. در این صورت دیگر نام سنگ لاشه به این مصالح ساختمانی صدق نمی کند و در زمره دیگر سنگ های ساختمانی قرار می گیرد. یکی از سنگ هایی که در ساختمان سازی مورد استفاده واقع می شود، سنگ مالون است که به سنگ بادبر نیز شهرت یافته است. این سنگ برای نماسازی مورد استفاده واقع می گردد و بسیاری از ما تاکنون شاهد به کارگیری آن در سازه های مختلف و به ویژه در پارک ها بوده ایم. در این مقاله قصد داریم سنگ مالون را به شما معرفی نماییم.

سنگ مالون و یا سنگ بادبر را بیشتر بشناسیم

سنگ لاشه پس از استخراج با استفاده از پتک، تراشه زنی می شود. این کار باعث می گردد تا سطح خارجی سنگ مورد نظر صاف تر و نقاط تیز آن تراشیده شود. در صورتی که سنگ مورد نظر به صورت چهار گوش تراشه زنی شود سنگ مالون نامیده می شود. این سنگ صورت مکعبی و منظم تری در مقایسه با سنگ لاشه دارد با این حال کارکرد آن کاملا با سنگ لاشه متفاوت است. سنگ مالون در قسمت نما پهن تر و در قسمت داخلی لاغرتر بوده و این عمل باعث می شود چیدمان و قرارگیری آن ها در زمان به کار گیری و ملات ریزی راحت تر شود.

سنگ مالون دارای استاندارد خاصی بوده و به انواع مختلفی دسته بندی می گردد. در انواع مقاصد شخصی، عمومی و تجاری نیز کاربرد داشته و در رنگ های مختلفی تولید می گردد. جهت دریافت اطلاعات لازم در این زمینه و همچنین نحوه خرید سنگ مالون تا انتهای این مقاله ما را همراهی نمایید.

سنگ مالون استاندارد

سنگ مالون استاندارد دارای ابعاد ذیل است:

ارتفاع: 28 سانتی متر

طول: 20 الی 40 سانتی متر

عرض: 15 الی 20 سانتیمتر

سنگ مالون کله دارای ارتفاع بیشتر از طول و سنگ مالون راسته دارای ارتفاع کمتر در مقاسیه با طول است. سنگ مالونی که در کنج دیوار به کار برده می شود، سنگ مالون نبشی نام دارد. 12 الی 14 عدد سنگ مالون استاندارد قادر است یک متر مربع را پوشش دهد.

انواع سنگ مالون

سنگ مالون و یا سنگ بادبر با توجه به نوع پتک زنی به اقسام مختلفی تقسیم می گردد. در ادامه هر کدام از اقسام سنگ مالون را با توجه به مشخصات آن بیان می کنیم.

  1. سنگ نیم تراش و یا سنگ سرتراش: در صورتی که سنگ مالون در یک طرف – طرفی که به عنوان نما مورد استفاده واقع می شود – تراشیده شود و طرف دیگر مورد پتک زنی قرار نگیرد، سنگ نیم تراش و یا سنگ سرتراش نامیده می شود.
  2. سنگ تمام تراش: همانگونه که از نام این سنگ پیداست، تمامی ابعاد سنگ اعم از طرفین، نما و پشت نما تراشیده می شود.
  3. سنگ اندازه: سنگ مالونی که باید طبق ابعاد خاصی تراشیده شود، سنگ اندازه نام دارد.

کاربرد سنگ مالون

سنگ مالون در عملیات نماسازی ساختمان و برخی از سازه های سیمانی و با استفاده از ملات ریزی به کار می رود. نمای ایجاد شده به وسیله سنگ مالون، یک جلوه کلاسیک را ایجاد می کند و امروزه به عنوان یک نمای لوکس شناخته می شود. عمده ترین مصارف سنگ مالون عبارتند از:

  • دیوارهای ساختمانی اعم از باربر و یا غیر باربر
  • ساخت دیواره های جدول، پل، تونل
  • اجرای قوس های سنگی در دالان ها، پل ها، پنجره ها، طاق ها و …
  • سنگ فرش و مسیرهایی با ظاهر فانتزی در اغلب پارک ها و ویلاها
  • نماسازی در قسمت هایی که ایجاد نما به وسیله مصالح ساختمانی صورت می گیرد

همان گونه که پیدا است این سنگ بیشتر کاربرد فانتزی داشته و برای ایجاد نمای ظاهری به کار می رود با این حال در ساخت لاشه اصلی ساختمان و قسمت ملات خور نیز به شرط رعایت نما مورد استفاده واقع می گردد.

رنگ بندی سنگ مالون

برای رنگ آمیزی مصالح ساختمانی از دو نوع رنگ مات و یا رنگ فانتزی استفاده می کنند. اصولا نمای دیوار ساختمان های تجاری را با استفاده از سنگ مالون مات تکمیل می کنند. اغلب دیوار ساختمان های مسکونی نیز با استفاده از رنگ مات متداول تر است. لازم به ذکر است که رنگ های سفید، مشکی و خاکستری رنگ های مات در ساختمان سازی را تشکیل می دهند.

سنگ های سفارشی را می توان به صور مختلفی رنگ آمیزی کرد با این حال سنگ مالون سفید و سنگ مالون خاکستری عمده ترین سنگ های مالون عرضه شده هستند. سنگ مالون مشکی نیز در رتبه سوم قرار دارد. سنگ مالون رنگی برای دیوارکشی پارک ها، شهربازی ها، مهدکودک ها و مدرسه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش سنگ مالون

سنگ مالون یکی از پر کاربردترین سنگ های ساختمانی است که با هدف نماسازی خریداری می گردد. فروش سنگ مالون در سالیان اخیر رونق روز افزونی داشته و می توان گفت به علت استحکام، مقاومت و با توجه به قیمت مطلوب، فروش مناسبی نیز دارد. مقصود از اصطلاحاتی همچون فروش سنگ مالن و یا فروش سنگ بادبر در برخی از وب سایت ها، همین سنگی است که امروز به معرفی آن پرداختیم. فروش سنگ مالون در کنار فروش دیگر سنگ های ساختمانی و توسط شرکت های به خصوصی صورت می گیرد.

خرید سنگ مالون

شرکت هایی که مبادرت به فروش سنگ مالون می کنند چندان زیاد نبوده و بازار رقابت چندانی برای این محصول وجود ندارد. این امر ممکن است باعث سوء استفاده برخی از شرکت های فعال در این زمینه گردد.

شما می توانید جهت خرید سنگ مالون از طریق شرکت سنگ قصران میگون  اقدام نمایید. شرکت ما با فروش سنگ بادبر گام بسیار مهمی در صنعت ساختمان سازی در ایران برداشته است. شرکت ما متعهد است این سنگ و دیگر سنگ های ساختمانی را با قیمت منصفانه و با بالاترین کیفیت به مشتری عرضه نماید. جهت اطلاع از قیمت سنگ مالون می توانید همینک با شماره هایی که در سایت برای این منظور در نظر گرفته شده اند تماس حاصل فرمایید تا در کنار دریافت مشاوره از کارشناسان با تجربه ما در زمینه خرید سنگ مالون بتوانید سفارش خود را نیز در کوتاه ترین زمان ثبت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست