سنگ دماوند

کشور ما در زمینه تولید و استخراج سنگ ( از جمله سنگ دماوند ) جز کشورهای برتر در منطقه به شمار می رود. ایران از نظر تولید سنگ جز کشورهای غنی بوده و شاهد تولید انواع و اقسام سنگ در ایران هستیم. سنگ های بسیار زیادی در کشور ما تولید و استخراج می شود، به کارخانه ها فرستاده شده و فرآوری می شود و در نهایت به دست مشتریان می رسد تا در بخش های مختلف از آن استفاده شود. مناطق مختلفی با معادن خود سنگ های گوناگونی را تولید می کنند که یکی از مهم ترین مناطق دماوند است که سنگ های بسیار زیبا، محکم و مقاومی از دل این منطقه خارج می شود.

انواع سنگ تولید شده در ایران

گستره سنگ های تولیدی در ایران بسیار گسترده است و شما می توانید از سنگ مرمریت گرفته تا سنگ سند استون را در ایران خریداری کرده و از آن استفاده کنید. دماوند نیز با تولید گونه های مختلفی از سنگ یکی از مراکز بسیار مهم استخراج این متریال به حساب می آید. در ادامه شما را با انواع سنگ تولید شده در ایران و انواع سنگ دماوند آشنا خواهیم کرد.

سنگ مرمریت

یکی از سنگ های استخراج شده از دل معادن ایران سنگ مرمریت است. این سنگ های بسیار زیبا یکی از مشهورترین و شناخته شده ترین انواع سنگ در بازار محسوب می شود که در کشور ما تولید شده و به فروش می رسد.

سنگ تراورتن

یکی از انواع سنگ دماوند، تراورتن است که از دل طبیعت خارج شده و فرآوردی می شود. سنگ های تراورتن محصول چشمه های آهک ساز است و از دل معادن عظیم تولید شده و خارج می شود. وجود رگه های رنگی که به خاطر اکسیدهای آهن در سنگ تراورتن دماوند موجود است باعث شده تا این محصول بسیار زیبا بوده و جلوه خارق العاده ای داشته باشد.

سنگ گرانیت

یکی دیگر از سنگ های بسیار زیبا گرانیت است. این سنگ بسیار زیبا از سرد شدن توده های مذاب شکل می گیرد و سمبل مقاومت و دوام است. سنگ های گرانیت به رنگ های سفید، خاکستری، سبز، مشکی و… به وفور دیده شده و استخراج می شود.

سنگ مرمر

سنگ مرمر که با نام سنگ انیکس نیز شناخته می شود از واکنش تراورتن با مرمر به وجود می آید. یکی از قابلیت های سنگ های مرمر عبور نور از آن ها می باشد که باعث می شود تا این مواد جلوه و نمود خارق العاده ای داشته باشند. از سنگ های مرمر عموما برای دکوراسیون و فضا سازی لابی ها و آب نما ها استفاده می شود و به دلیل قابلیت عبور نور با استفاده از هالوژن ها در پشت آن نور پردازی بسیار زیبایی را می توان به وجود آورد. از سنگ های مرمر برای سنگ فرش کف واحدهای مسکونی نیز استفاده می شود.

سنگ تراونیکس

یکی دیگر از سنگ های دماوند سنگ تراونیکس است. این سنگ بسیار مقاوم از آهک سخت تر و یک نواخت تر بوده و به هیچ عنوان  خط و خش نمی افتد. از ویژگی های تراونیکس ها مقاومت آن ها در برابر دما و فشار است. از سنگ تراونیکس برای نمای بیرونی و سنگ فرش داخلی ساختمان استفاده می شود.

سنگ لایمستون

سنگ لایمستون یکی از جوان ترین انواع سنگ بوده که در معرض فشار و دما قرار نگرفته و کاملا رسوبی است. این سنگ ها در برابر فرسایش مقاومت کمی داشته ولی جلوه بسیار زیبایی دارد. از لایمستون برای نصب در کنار راه پله ها و دیواره های پارکینگ استفاده می شود.

سنگ چینی یا کریستال

یکی دیگر از سنگ های استخراج شده به عنوان سنگ دماوند چینی یا کریستال است. از این سنگ برای نما و فضای خارجی استفاده می شود. در ایران استفاده از سنگ چینی و کریستال بسیار رایج بوده زیرا این سنگ ها به رنگ روشن بوده و گرما را جذب خود نمی کند. استفاده از سنگ چینی یا کریستال به عنوان نما باعث می شود تا گرمای زیادی جذب ساختمان نشود.

سنگ سند استون

یکی دیگر از انواع سنگ ایرانی، سند استون است. این سنگ که از رسوب کربنات کلسیم، سیلیس، دولومیت و اکسید آهن تشکیل می شود شامل رنگ های نخودی، قهوه ای، خاکستری و سفید است. از سنگ سند استون به عنوان نما ساختمان و دیواره های داخلی استفاده می شود. این نوع سنگ در محیط های اسیدی مقاومت نداشته و جذب آب بالایی ندارد.

کاربرد سنگ دماوند

سنگ دماوند کاربردهای بسیار زیادی داشته و می توان از آن ها در بخش های مختلف استفاده کرد. یکی از مهم ترین سنگ های تولید شده در دماوند سنگ تراورتن می باشد که از این سنگ برای نماهای داخلی و دیوارهای خارجی ساختمان استفاده می شود.

سنگ دماوند تراورتن به دلیل مقاومت قابل قبول، صیقل پذیری ایده آل و برش پذیری بسیار خود و زیبایی و جذابیت ظاهری به عنوان سنگ های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

از سنگ دماوند برای کف سازی نیز استفاده می شود زیرا تراورتن را می توان زبر کرد تا از سر خوردن افراد جلوگیری شود. این سنگ های بسیار زیبا امروزه در فضاهای خارجی مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید سنگ دماوند

شما می توانید انواع سنگ دماوند را از سایت سنگ قصران میگون  خریداری کرده و آن را با توجه به نیاز خود در بخش های مختلفی استفاده کرد. خرید سنگ از این سایت به شما این امکان را می دهد تا محصول مورد نظر خود را به راحتی سفارش داده و با آن را خریداری کنید.

قیمت سنگ دماوند بسیار مقرون به صرفه بوده و به نسبت مقاومت، کاربرد و زیبایی آن می توانید با قیمت مناسبی آن را خریداری کرده و از آن استفاده کنید. فارغ از کاربرد مورد نظر، شما می توانید سنگ دماوند را خریداری کرده و آن را در بخش های مختلف نصب کنید. استفاده برای کف سازی، محوطه سازی، فضا سازی، سنگ فرش، دیوار چینی و… تنها بخشی از کاربردهای سنگ دماوند است.

حرف آخر

شما می توانید برای فضا سازی محیط پیرامون خود از سنگ به عنوان متریال اصلی استفاده کنید. سنگ تولید شده دماوند یکی از انواع سنگ موجود در ایران است که به مصرف کننده این امکان را می دهد تا آن را به راحتی خریداری کرده و با نصب آن در بخش های مختلف از زیبایی و جلوه این محصولات استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed